Sakarya'dan 24 Saat Güncel Haber -
$ DOLAR → Alış: 7,59 / Satış: 7,62
€ EURO → Alış: 9,01 / Satış: 9,05

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da konuştu

Malatya’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fuatavni’yi kastederek “Sende yürek, delikanlılık varsa böyle kod adıyla falan ortaya çıkma” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da konuştu
  • 21.02.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailece tehditler aldıklarını, şimdi de kızı ve şahsıyla ilgili tehditlerin söz konusu olduğunu belirtti.

Erdoğan konuşmasının devamında Fuatavni’yi kastederek “Aylardır ortaya çıkan bir isim var. Ya, delikanlıysan çık ortaya, gizli olarak niçin kalkıp da bu şekilde, bunu yapıyorsun? Biz bu yola çıktığımızda bir şey söyledik: Kefenimizi giyerek biz bu yola çıktık. Bizi, buradan caydıramazsın ama sende yürek varsa, delikanlılık varsa böyle kod adıyla, mod adıyla ortaya çıkma” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Delikanlıysan çık ortaya İZLE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Malatya Valiliğince organize edilen etkinlikte, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki konuşmasında, paralel devlet yapılanması konusuna değindi.

“GAZETELERDE BELGELERİ GÖRÜYORSUNUZ”

Erdoğan, ”Gazetelerde yayınlanan belgeleri görüyorsunuz. Kim nerenin imamıdır, yurtiçinde, yurtdışında ne gibi bağlantıları vardır, neler yapıyorlar, nasıl işler bağlıyorlar, bunların hepsi oralarda mevcut” diye konuştu.

“BUNA MÜSAMAHA GÖSTERMEK GAYRETULLAH’A DOKUNUR”

Bu yapıyla mücadele etmeye başladıklarında söylenenleri anımsatan Erdoğan, ”Gayretullah’a dokunmaktan bahsediyorlardı bize. Asıl Müslümanlara zulmedenlere ram olanların, onlarla al takke ver külah ilişkiye girenlerin yanında yer almak, buna müsamaha göstermek Gayretullah’a dokunur. Buna bakmamız lazım. Bunun böye bilinmesi lazım” ifadesini kullandı.

“GÜNEYDEKİ SEVDİKLERİ ÜLKEYİ DOST EDİNENLERDEN BAHSEDİYORUZ”

Burada eksikten, kusurdan, hatadan, basit zaaflardan, masum ısrardan bahsetmediklerini vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Burada inancımızın ve milletimizin varlığına kastedenlerin emrine girmiş bir ankebut yapıdan söz ediyoruz. Bu çok önemli. Kendilerine bu aziz milleti bırakıp okyanus ötesini, güneydeki sevdikleri ülkeyi dost edinenlerden bahsediyoruz. Bu ülkelerin çıkarı için dünyanın dört bir yanında operasyonlara alet olanlardan bahsediyoruz. Hamdolsun milletimiz o engin ferasetiyle bu yapının gerçek yüzünü kısa sürede gördü, anladı ve hak ettiği şekilde onu kendi dünyasına hapsetti.”

“STK’LARIN ÜZERİNDE BURADA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREV VAR”

Sivil toplum kuruluşlarına, gönüllü teşekküllere, bu yapının insanın gönül dünyasında yol açtığı tahribatı süratle tamir etme görevi düştüğünü vurgulayan Erdoğan, ”Her biriniz kendi alanlarınızda daha çok çalışarak, daha çok hizmet ederek milletimizin hayır, hasenat, dayanışma, yardımlaşma konusundaki yüce gönüllüğünü organize etmelisiniz. Benim vatandaşım yaptığı yardımın doğru yerde, doğru şekilde kullanıldığını gördüğünde, buna itimat ettiğinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz. Bunu biliyoruz. Yeter ki siz samimi olun, sıratı müstakim üzere olun’‘ diye konuştu.

Bu yapıya bağlı kuruluşların, hukuk yolu ve milletin iradesiyle eninde sonunda tamamen tasviye olacağının altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti:

”Bundan hiç şüpheniz olmasın. Burada herhangi bir boşluğun doğmasına, bir tek öğrencimizin, bir tek ihtiyaç sahibi vatandaşımızın dahi mağduriyet yaşamasına izin vermemeliyiz. Bunu hep beraber yapmamız gerekir. STK’ların üzerinde burada çok önemli bir görev var. İlgili kamu kurumları bir yandan, sivil toplum kuruluşları bir yandan el birliği, gönül birliği içinde vatandaşlarımıza daha iyi, daha güzel hizmet vermenin çabası içerisinde olmalıyız.”

MAARİF VAKFI ÇÖZÜMÜ

”Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) kuracağı Maarif Vakfı ile ağırlıklı uluslararası camiadaki bu okulları, oralardaki yönetimler ‘Biz size verelim’ diyorlar. ‘Alın, yönetin ama burada bunca öğrenci boşta kalmasın’ diyorlar” ifadesini kullanan Erdoğan, onun için de şu anda hükümetin süratle böyle bir vakfı kurduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bu konuda işbirliği halinde olacağımız ülkelerle şu ana kadar hangi devlet başkanı ile görüştüysem hepsi olumlu cevap vermiştir. ‘Tamam, biz hazırız, el ele verelim ama yeter ki bu öğrenciler meydanda kalmasın’ demişlerdir” ifadesine yer verdi.

“BU MEMLEKET MESELESİDİR”

Aynı şeyin ekonomik alanda da yapıldığını belirten Erdoğan, bu konuda da Ekonomi Bakanlığı, ilgili kurumların yoğun bir işbirliği halinde Dış Ekonomik İlişikler Konseyi (DEİK) olarak bütün bu çalışmaları organize edeceğini bildirdi. Erdoğan, ”Devlet olarak, Ekonomi Bakanlığı ile bu ekonomik ilişkileri uluslararası camiada sürdürmeye devam edeceğiz. Bu arada yaptığım tüm seyahatlerde DEİK riyasetinde bu çalışmaları sürdürüyoruz ve her geçen gün de bu tempoyu artırarak devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, ülkenin ve milletin kazanımlarına halel getirmeden bu meselenin çözüme kavuşturulacağını, herhangi bir mevzi kaybına mahal vermeden, ülkenin ve milletin bu hastalıklı yapıdan kurtarılacağını vurgulayarak, bu destek ve gayret beklediğini söyledi.

Sorunun, şahsi meselesi olmadığına işaret eden Erdoğan, “Sizin de özel meseleniz değil. Bu, memleket meselesi, millet meselesi, rıza-i ilahi meselesidir” dedi.

“DELİKANLIYSAN ÇIK ORTAYA”

Dün gazetelerde çıkan haberlere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

”Yaklaşık bir hafta kadar önce Bursa’da da söylemiştim. ‘Tehditler alıyoruz’ diye. Ailece tehditler aldığımızı söylemiştim. Ben, ailem, hepsi. Şimdi şeyler dökülmeye başladı. İşte kızımla ilgili, şahsımla ilgili tehditler ortaya çıktı. Aylardır ortaya çıkan bir isim var. Ya, delikanlıysan çık ortaya. Gizli olarak niçin kalkıp da bu şekilde bunu yapıyorsun? Biz bu yola çıktığımızda bir şey söyledik: Kefenimizi giyerek biz bu yola çıktık. Bizi buradan caydıramazlar. Ama sende yürek varsa, sende delikanlılık varsa böyle kod adıyla, mod adıyla ortaya çıkma. Sen terör örgütünün mensubusun, bunu biliyoruz. Onun için de kod adı kullanıyorsun. Çık açık net ortaya. Nereden konuşacaksan oradan konuş. Varsa elinde bir şey onu da ortaya koy ama bunu yapamadılar bugüne kadar. Yapamadıkları için böyle sufle… gerisinde iftira kampanyalarıyla bunları yaptılar.

Şimdi de tehditler. Tehditleri yaparken bakıyorsunuz anamuhalefet başkanıyla, onun yetkilileriyle özel görüşmeler ve onlara adeta bilgi veriyorlar. ‘Biz işte böyle böyle benim kızımla ilgili onu öldürmek için görevlendirmeyi yaptık. Amerika’dan birisi gelecek, onunla ilgili adımı atacak.’ Allah’ın verdiği ömrü kimsenin bir lahza geri, bir lahza ileri almaya yetkisi yok. Şu anda atılan bu adımlarla bizler kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Biz çalışmalarımızı aksatacak değiliz.”

İÇ GÜVENLİK PAKETİ

Parlamentoda ”İç Güvenlik Yasası” ile ilgili çalışmaları hatırlatan Erdoğan, hükümetin görevinin huzuru ve refahı sağlamak olduğunu söyledi. Terör örgütünün, yapılan yatırımlara zarar verdiğini, iş makinelerini yaktığını, müteahhit firmanın görevlilerini kaçırdığını, haraç istediğini anlatan Erdoğan, “Bunların uzantıları, bakıyorsunuz parlamentoya kadar uzantı sirayet ediyor” diye konuştu.

Parlamentoda terör örgütü ile ilgili alınan tedbirler kapsamındaki İç Güvenlik Paketi’ne karşı çıkmanın, terörle mücadeleye karşı çıkmak anlamına geleceğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

”Bunu böyle bilmemiz lazım. Eğer dürüst olsalar, samimi olsalar terörle mücadelede şu şu şekilde maddeler buraya ilave edilir. Güvenlik güçlerinin elini güçlendireceksin ki rahat müdahale etsin. Bunu Amerika’da yapabilir misin, yapamazsın. Batıda yapabiliyor musun, yapamazsın. Anında götürürler, hiç şakası yok bunun. Polis sana ‘Dur’ dedi. Duracaksın. Durmadığın zaman gerekli muameleyi yapar. Orada hak oluyor da Türkiye’de bu işin ortasını bulalım, bunu çözmemiz lazım. Eğer bunun çözemezsek terör örgütünün gücünü artırırız.”

“BÖYLE BİR DEMOKRASİ OLABİLİR Mİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarların “Bu köyden başka bir siyasi partiye oy çıkmayacak. Çıktığı takdirde hepiniz dağa gönderilirsiniz” şeklinde tehdit edildiğini belirterek, “Böyle bir demokrasi olabilir mi” diye sordu.

Erdoğan, “Şimdi Parlamento’da bunların uzantıları var. ‘Demokrasi’ diyorlar. Ne demokrasisi? Sizin böyle bir anlayışınız olsa önce, dağda gidip geliyorlar ya araları iyi oralarla, o zaman önce bu işi halledin. Gelin bu konuda teklifiniz neyse bu teklifleri söyleyin. Böyle bir teklif de yok. Sadece ön kesmek. Ne yaparlarsa yapsınlar. Bu parlamentodan her türlü engellemeye rağmen bu çıkacaktır. Ben buna inanıyorum çünkü aklı selimin yolu bir” değerlendirmesinde bulundu.

Daha çok çalışarak, daha çok fedakarlıkta bulunarak hep birlikte Türkiye’nin hak ettiği aydınlık yarınlara çıkartılacağına inancını dile getiren Erdoğan, yeni, modern bir Türkiye için farklı bir yolda olduklarını söyledi.

Artık yeni bir Türkiye kurulduğunu kaydeden Erdoğan, ”12 sene öncesinin Türkiyesi yok artık. Aynı şekilde 12 sene öncesinin Malatyası da yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’nın bir cazibe merkezi haline getirilmesi adına gereken altyapıların inşa edildiğini, bu yöndeki çalışmaların sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

Reklam
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Siyasi Hayatı Boyunca Kimlerle İttifak Kurdu Necmettin Erbakan, 21 MSP yöneticisiyle birlikte yargılandı. Hakkında verilen hüküm...
Meteoroloji’den Marmara için kuvvetli sağanak uyarısı
Yağışlı havanın etkisi altına giren Marmara Bölgesi'nin güney ve doğusunda, öğle saatlerine kadar sağanak bekleniyor.
Türk bilim insanları yeni bir kanser ilacı üretti
Türk bilim insanlarının geliştirdiği metal kompleks bileşik, hücre kültürü ve diğer testleri başarıyla geçerek ABD Patent Ofisi tarafından patent almaya...
Öğrenci affından 500 binin üzerinde kişi yararlanacak
Öğrenci affı kapsamında yapılacak düzenlemenin yasalaşmasıyla öğrencilikle ilişiği kesilen 500 bini aşkın kişi, üniversite eğitimine devam edebilecek.
İYİ Parti sosyal medya ekibi çalışanı Çoraklık FETÖ’den gözaltına alındı
İYİ Parti Genel Merkez İletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık, Fetullahçı Terör Örgütü'nün propagandasını yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
8 milyon lira değerinde 2 Tevrat ele geçirildi
Bilecik’te jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, piyasa değeri 8 milyon lira olan 2 Tevrat ele geçirildi.
MHP’nin seçim müzikleri belirlendi
MHP'nin 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde kullanacağı müzikler belirlendi.
Milletvekili aday listelerinde son gün 21 Mayıs
24 Haziran'da yapılacak seçimler için siyasi parti genel merkezleri milletvekili aday listelerini en geç 21 Mayıs saat 17.00'ye kadar YSK'ya...
Tüberküloz Laboratuvarı açıldı
Daha önce ilimizden Kocaeli’ne gönderilen Tüberküloz numuneleri tahlillerinin, ilimizde yapılması için Korucuk’ta kurulan Tüberküloz Laboratuvarı hizmete açıldı. İl Sağlık Müdürü...
“Yeni sistemle daha güçlü yerel yönetimler”
Türkiye Belediyeler Birliği Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’na katılan Başkan Toçoğlu, “24 Haziran’dan sonra yeni bir sisteme geçiş yapacak olan ülkemizde,...
Metrekareye 36,2 kilogram yağış düştü
Sağanak yağışların etkisini sürdürdüğü Sakarya’da metrekareye 36,2 kilogram yağış düştü. SASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ekiplerin yaşanabilecek sorunlara karşı 24...
Büyük zam geliyor! 618 bin kişinin yüzü gülecek
Hükümetin üç ayda bir 797 lira olan yaşlılık aylığının bin 500 liraya çıkarılmasına yönelik düzenlemesi, 65 yaş üstündeki muhtaç, güçsüz...
Gürcan (Koç) Doğan Kimdir
İstanbul Bağcılar Belediyesi’nde Makine, Elektrik, Ruhsat Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Müdürlüğü ve Kentsel Tasarım Müdürlüğünde Mühendislik ve İdari...
Şemdinli’de 6 terörist öldürüldü
Hakkari Şemdinli Kani Rash bölgesinde devam eden hava destekli operasyonlarda bölücü terör örgütü mensubu 6 terörist etkisiz hale getirildi.
Vahşete sert tepki! Suriyelileri hedef…
Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde 9 aylık hamile Suriyeli kadının tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık bebeğiyle birlikte öldürüldüğü olaya Bakan Kaya’dan çok...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ